18 maja 2018 roku, od egzaminu pisemnego rozpoczęła się wiosenna sesja egzaminacyjna we wszystkich okręgowych izbach inżynierów PIIB. Łącznie do testu dopuszczone zostało 4839 kandydatów. Spośród tego nowych wniosków złożono 3653. Resztę natomiast stanowiły osoby, które egzaminu pisemnego wcześniej nie zdały lub złożyły wnioski o odroczenie jego terminu.

Jak informuje PIIB z roku na rok rośnie liczba osób, które nie zdają egzaminu ustnego. Do sesji wiosennej 2018 zgłosiło się aż 1112 kandydatów, które będą zdawać egzamin poprawkowy. Jako przyczynę tak znacznego obniżenia zdawalności wskazuje się ustawę deregulacyjną z 2014 roku i związane z nim zauważalne obniżenie standardów odbywania praktyki zawodowej.

W chwili obecnej rozpoczęły się egzaminy ustne, a o ich wynikach i statystykach będziemy informować w późniejszym terminie.

1 KOMENTARZ

  1. Witam, jeśli dana budowa/przebudowa posiada tylko zgłoszenie na przebudowę? Np termomodernizacje budynków użytecznosci publicznej? Wymagana jest osoba z uprawnieniami lecz nie podlega pozwoleniu. Czy taki obiekt mogę zaliczyć do praktyki?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here