Zakres egzaminu pisemnego przy posiadanych uprawnieniach

Strona główna Forums Egzamin Zakres egzaminu pisemnego przy posiadanych uprawnieniach

Viewing 1 reply thread
 • Author
  Posts
  • #5576 Reply
   Tomek
   Guest

   Posiadam uprawnienia budowlane do kierowania robotami bez ograniczeń w specjalności konstrukcyjno-budowlanej i w tym roku chcę przystąpić do egzaminu na uprawnienia do kierowania bez ograniczeń w specjalności inżynieryjnej hydrotechnicznej. Ile w takim przypadku będę miał pytań na egzaminie pisemnym i z jakich aktów prawnych będę zwolniony (nie będą formułowane pytania) z uwagi na posiadane już uprawnienia?

  • #5580 Reply

   Niestety nie jest to z góry nigdzie określone w przepisach. Ustawa prawo budowlane art 12 ust. 4d mówi jedynie o możliwości ograniczenia do zakresu, do tego nie występującego na wcześniejszym egzaminie.

   Przy ubieganiu się o nadanie uprawnień budowlanych winnej specjalności lub winnym zakresie niż posiadane egzamin jest ograniczony wyłącznie do zagadnień nieobjętych zakresem egzaminu obowiązującym przy ubieganiu się ojuż posiadane uprawnienia budowlane.

   W praktyce kandydat otrzymuje informacje o zakresie przepisów na egzaminie w piśmie informującym o dopuszczeniu do egzaminu, które izba przesyła najpóźniej 1 miesiąc przez jego terminem. Zwykle jednak nie jest to informacja szczegółowa.

   Ze względu na powyższe, można uznać, iż to zwolnienie jest jedynie pozorne i najrozsądniej uczyć się całego zakresu nowych uprawnień.

Viewing 1 reply thread
Reply To: Zakres egzaminu pisemnego przy posiadanych uprawnieniach
Your information: