Uprawnienia budowlane a stanowisko

Strona główna Forums Praktyka zawodowa Uprawnienia budowlane a stanowisko

Viewing 5 reply threads
 • Author
  Posts
  • #5418 Reply
   Piotr
   Guest

   Witam,
   Czy pracując na stanowisku „specjalista ds. Projektowania i nadzoru ” , wykonując obowiązki na budowie izba zaliczy mi praktykę do uprawnień wyrównawczych?

   Z góry dzięki

  • #5424 Reply

   Co do zasady najważniejszy jest zakres obowiązków jaki kandydat wykonuje podczas odbywania praktyki zawodowej. Stwierdzenie ” obowiązki na budowie” jest tutaj bardzo nieprecyzyjne dlatego też nie można jednoznacznie odpowiedzieć na takie pytanie.

   Natomiast w komisjach kwalifikacyjnych pracują specjaliści, którzy mają na co dzień do czynienia z budownictwem i może budzić wiele wątpliwości dlaczego osoba, której nazwa stanowiska związana raczej z projektowaniem wykonuje zasadniczo prace na budowie.

  • #5439 Reply
   Robert
   Guest

   Witam,
   pracuję w spółce energetycznej na stanowisku o nazwie Inż. ds. Dokumentacji Energetycznej, zajmuję się dokumentacjami projektowymi tzn. opiniuję je i weryfikuję pod kątem poprawności wykonania. Czy praca przy projektach w takim stopniu zaliczy mi się do praktyki.

  • #5453 Reply

   Na pierwszy rzut oka wydaje się, że taka praktyka może okazać się problematyczna do zaliczenia przez komisje kwalifikacyjną, gdyż nie jest to stricte wykonywanie dokumentacji projektowej. Sprawdzanie dokumentacji nie jest traktowane jako czynne uczestnictwo w pracach projektowych.

  • #7186 Reply
   Jan
   Guest

   Witam,
   Czy będąc na stanowisku kierownika robót będzie problem z uznaniem praktyki wykonawczej?

  • #7187 Reply
   Janusz
   Guest

   Dzień dobry,

   Pracuję jako kierownik budowy na pełen etat. W umowie zlecenie nie mam podanego wymiaru godzinowego a jedynie że będę dostarczał oświadczenia o ilości przepracowanych godzin ale nie wpływa to na moje wynagrodzenie. Dodatkowo nie mam stanowiska żadnego zapisanego w umowie a jedynie że wspieram w koordynowaniu prac budowlanych oraz pomoc w opracowywaniu dokumentacji projektowej. Czy taka praktyka jest uznawana?

Viewing 5 reply threads
Reply To: Uprawnienia budowlane a stanowisko
Your information: